Cicha noc, święta noc!środa 24.12.2014

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jest taki dzień… Jest taka noc…

 

Jest taki dzień, w którym nie czyta się książek, nie gra w gry planszowe (ani żadne inne), w którym nie siedzi się w Internecie na blogasku. Jest taki dzień, w którym rodzinnie wiesza się przygotowane wcześniej pierniki, lepi uszka do barszczu, kręci mak, nakrywa stół białym obrusem…

 

Jest taki dzień, w którym wszystko zdaje się być takie, jak… dwa lata temu, dziesięć lat temu, dwadzieścia lat temu. Jest taki dzień, w którym w głębi serca czujemy wdzięczność za tę cudowną powtarzalność. Za to, że od ponad dwóch tysięcy lat zdarza się nam to samo.

 

Jest taka noc, która zadaje kłam racjonalnemu stwierdzeniu, że „nic dwa razy się nie zdarza”. Jak to nie? Jak co roku czekamy na pierwszą gwiazdkę, na przełamanie się opłatkiem, na barszcz z uszkami i kapustę z grzybami. Na prezenty i wspólne kolędowanie.

 

Cicha noc, święta noc.

 

Tej cudownej powtarzalności, która sprawia że w tę jeden dzień, jedną noc znów wszyscy jesteśmy dziećmi, życzy wszystkim Czytelnikom chorującego (niestety, ale na szczęście tylko na pierwszej stronie) bloga MamaM. i M. Który zresztą ćwicząc kolędy, dostosowuje się do zewnętrznej aury i śpiewa „Wieeeelka noc!”

 

PS. Zdjęcie zrobione w Labiryncie Światła w ogrodach Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Idźcie koniecznie!

 

Dodaj komentarz

Imię (wymagane):

E-mail (opcjonalnie):

Treść (wymagane):