List do świętego Mikołaja – suplementpiątek 22.11.2013

Czy doba nie mogłaby mieć zamiast 24, na przykład 30 godzin? Byłoby więcej czasu na czytanie, na granie, na spanie… I na pisanie bloga również. A tak – gonimy w piętkę. No ale słowo się rzekło, kobyłka u laptopa – czyli MamaM. donosi, jakie gry święty Mikołaj mógłby zapakować do worka i dostarczyć pod drzwi pokoju M.

 

Gry są dwie. Byłoby ich więcej, ale MamaM. podejrzewa, że Mikołaj już w tej chwili łapie się za głowę (alternatywnie – za portfel), i szczerze mówiąc, nie chce nadużywać cierpliwości Świętego.

 

Ale o grę SUPERFARMER firmy Granna zdecydowanie i bardzo prosimy, bez względu na obciążenia budżetowe. Koniecznie w wersji jubileuszowej, de lux – chodzi nam o te piękne ilustracje i staranny dizajn. O. To znaczy – MamieM. chodzi, bo M. zostanie grą zaskoczony. Ale spodziewam się dużego entuzjazmu i licznych podziękowań pod adresem Darczyńcy.

 

 

Fot. Granna

 

 

MamaM. najchętniej zamówiłaby u Świętego grę Lego „Harry Potter”. Ale to gra 8+, i z tego co ustaliła MamaM. we wstępnym researchu – rzeczywiście zbyt trudna dla nawet bystrego 6-latka. A w grach MamaM. nie ma zwyczaju zbytnio wyprzedzać kategorii wiekowych, w każdym razie – nie we wszystkich. W większości nie. Ponieważ jednak M. od dłuższego czasu marzy jednak o „planszówce” Lego, zwracamy się do Świętego Mikołaja, by – pozostając w klimatach hodowlanych, wiejskich wręcz – przyniósł Kokoriko. (MamieM. ogromnie podobają się kurki, i o ile zna swojego syna, on również padnie z zachwytu). A przecież właśnie o to chodzi. O ten zachwyt.

Fot. www.ceneo.pl

Jeśli Święty się spisze, będziemy rolnikami!

 

 

Dodaj komentarz

Imię (wymagane):

E-mail (opcjonalnie):

Treść (wymagane):

  1. Joanna J napisał(a):

    Nam Mikołaj przyniósł, rancho, bo Superfarmera już mamy

  2. Magda M. napisał(a):

    Bardzo fajny blog i dzięki za pomysł na mikołaja 🙂

    Odbiegając od tematu szukam ciekawych gier edukacyjnych online. Bardzo mało jest wartościowych (albo ja mało znalazłam 🙂 Czy interesowałaś się tym tematem i możesz jakieś gry polecić?

    Ja ze swojej strony mogę jedną: Memory Gra